Bloglar İçin Sosyal Medya Pazarlama Stratejisi Nasıl Oluşturulur?

Blogunuzu iş amaçlı mı kullanıyorsunuz? Kullanıcıları satış döngüsüne geçirmek için blog yayınlarını sosyal medya içeriğiyle nasıl birleştireceğinizi merak ediyor musunuz? Bu makalede, pazarlama dönüşüm stratejinizin her aşamasında sosyal medya içeriği oluşturmak için blog yayınlarını nasıl kullanacağınızı keşfedeceksiniz .

# 1: Pazarlama Hedefinizi Tanımlayın

Bir sosyal medya pazarlama stratejisi oluşturmak, doğrudan pazarlama hedeflerinize bağlıdır. Başlamak için, başarmak istediğiniz bir pazarlama hedefini düşünün. Tek bir kısa vadeli hedefle başlamak, uzun vadeli hedeflerle baş etmekten çok daha kolaydır. Ayrıca, eriştiğinizi belirleyebilmeniz için gerçekçi, ölçülebilir bir hedef seçin .

Aşağıda, bir sosyal medya pazarlama dönüşüm stratejisi için harika bir başlangıç ​​noktası olabilecek birkaç hedef örneği verilmiştir:

  • Yeni bir çevrimiçi kurs başlatıyorsanız, başlatmadan önce belirli sayıda ön sipariş almayı hedefleyin.
  • Bir restoran açıyorsanız, işinizin ilk çeyreği için belirli sayıda rezervasyon yapmaya odaklanın.
  • E-posta abone listenizi büyütmek istiyorsanız, yeni abone oranınızı haftada% 8’den haftada% 10’a çıkarmaya konsantre olun.
# 2: Müşteri Yolculuğunu Destekleyen  Bir Strateji  Oluşturmak İçin Altı Blog Yazısı Yayınlayın

Amacınızı tanımladıktan sonra, insanları bu hedefe yönlendiren içeriği yayınlamanızı istersiniz. Bunu etkili bir şekilde yapmak için, içeriğiniz stratejinizde farklı aşamalardaki kişilere hitap etmelidir. Her aşamada hedefinizi her aşamada destekleyen iki blog yayını yazın: farkındalık, güven ve dönüşüm odak noktanız olsun.

1. Aşama: Farkındalık Yaratan Blog Yazıları

Farkındalık oluşturmak için, düşünmeniz gereken ilk şey blog gönderilerinin markanıza yeni insanları nasıl çekeceği ve ne sunabileceğinizi göstermektedir. Ayrıca, blog yayınlarınız insanlara bir soruna hızlı bir şekilde çözüm getirirse , blogunuzda dolaşmalarını ve daha fazlasını öğrenmeleri için yeterli güvene sahip olursunuz.

Satın alma sürecinin ilk aşamasında, bu türden blog yayınları iyi çalışır:

En çok kaynak içeren : En iyi kaynaklarınızı kitlenizle paylaşın.

Ürün ve hediye rehberleri : Belli bir amaca uygun ürünleri, hediyeleri ve / veya hizmetleri paylaşın ve sıralayın.

Nasıl yapılır konuları : Bir sorun sunun ve bu soruna bir çözüm (veya birçok çözüm) gösterin.

Soru-Cevap mesajı: Okuyucularınızın bir ürünle ilgili  sorularını yanıtlamak için Q & A formatında bir yazı yazın.
2. Aşama: Potansiyeliniz Sizi Biliyor, Beğenmek ve Güvenmek istiyor

Bu aşamada, “istemek” sözcüğü önemlidir. Pazarlamacılar sıklıkla sadakati zor kabul eder. Ancak, insanlara yardım ederken, doğal olarak sizi beğenmek ve güvenmek istiyorlar. Takipçilerinizi daha fazla öğrenmeye ve yardım edip edemeyeceğinize inandırmalısınız.

Güven, beğenilme ve sadakat oluşturmak için iyi çalışan beş blog yayın türü:

Müşteri Vaka Çalışmaları: Bir müşterinin deneyimini, okuyuculara işletmenizin bu müşteriye nasıl yardımcı olduğunu göstermek için paylaşın.

Uzman görüşmeleri : Bir uzmana, okuyucularınızla alâkalı bir konuyu anlatmalarını isteyebilirsiniz .

İlham verici ve motivasyonel hikayeler : Okuyanlarınızı motive etmek ve ilham vermek için kişisel bir hikaye anlatın.

Görüş açıları: Bir konudaki geleneksel bilgeliğe meydan okuyarak okuyucuları alternatif bir bakış açısı düşünmeye ikna edin.

Araştırma dökümü : Sektörünüzdeki bir trend hakkında birkaç güncel anket veya çalışmadan elde edilen paketleri analiz edin. Veya okuyucularınızın,  bu bilgileri seçim yapmada nasıl etkileyebileceklerini anlamalarına yardımcı olmak için bir endüstri raporu özetleyin.

Aşama 3: Potansiyel Müşterileriniz ile Ayrıntılı İlişkiye Hazır mısınız?

Dönüşüm mutlaka satış istemek anlamına gelmez. Bunu göstermek için, okuyucudan e-posta bültenine abone olmasını isteyebilirsiniz; böylece satışı e-posta yoluyla besleyebilirsiniz. Bununla birlikte, blog yayınlarının hiçbir zaman satış bilgileri içermemesi gerektiği bir efsanedir.

Dönüşümler için iyi çalışan üç tür blog yazısı vardır:

Okuyucuya harekete geçme çağrısı yapın : Okuyucularınızı harekete geçirmeye motive eden bir meydan okuma çalıştırın. Okuyucuların katılmak için kaydolmaları gereken resmi bir zorluk düzenleyebilir veya topluluk hissi uyandırmak için tasarlanmış resmi olmayan bir zorluk düzenleyebilirsiniz.

Okuyucuyu bir yarışma / hediye / yarışmaya davet edin : Belli bir konuyla ilgili en fazla 25 sözcük yazarak okuyucuları bir rekabete davet etmek için bir ürün veya hizmet teşvik edin.

Yeni bir ürün veya hizmet başlatma : Yeni bir ürün duyuran bir blog yazısı yazın ve ürünün müşterilerinize nasıl yardımcı olduğunu açıklayın.
# 3: Sosyal Medya Pazarlama Teminini Oluşturmak İçin Yayınlanan Blog Başlıklarını Yeniden Kullanın

Altı günlük yayınlarınızı yayınlandıktan sonra, yayınlarınızı sosyal medyada kullanabileceğiniz küçük parçalara ayırın . Her bir içeriği  desteklemek için grafik, video vb . oluşturun.

Bir model olarak, bu altı blog yayınları yeni blog uygulamasının başlatılmasını desteklemektedir:

Blog yayın stratejisi 5 dakika veya daha kısa sürede nasıl oluşturulur (Nasıl Yapılır)

Blogunuz için muhteşem görüntüler oluşturmak için on araç (araç toplama)

Bir iş koçu bu hatadan 7000 dolar kazandırdı (müşteri vaka incelemesi)

Neden bir teknoloji başlangıcı bulmak için her şeyi bıraktım (ilham verici hikaye)

İçerik takviminizi 7 gün içinde oluşturun – Meydan okumaya katılın (bir meydan okuma yayınlayarak okurları harekete geçirin)

Küçük başlangıçlar: İçerik teknolojisi deneyimiz başladı (ürün lansmanı)

Blog gönderileriyle başladıysanız, içeriği kolayca Facebook, Instagram, LinkedIn, Twitter ve diğer kanallarda kullanmak üzere başka biçimlerde de kullanabilirsiniz .

Her örnek blog yayınındaki içerikten, aşağıdakiler gibi sosyal medya içerik parçaları oluşturabilirsiniz:

Blog yayın stratejisi nasıl oluşturulur? 5 dakika veya daha kısa sürede : Yerel video, Slayt Gösterisi sunumu, bilgi tabanı, Instagram hikayesi , işlemin her aşamasını gösteren beş kısa videonun içine bölünür.

Blogunuz için muhteşem görüntüler oluşturmak için on araç : Birden fazla görüntü yayın Instagram’ı , Facebook ve Twitter’da paylaşmak için kısa ipuçları

Bir iş koçu bu hatadan 7000 dolar kazandırdı: Video referans, alıntı grafikler, Instagram hikayesi

Neden teknoloji getiren bir başlangıç ​​kurmak için her şeyi bıraktım: Sahnenin arkasında video, ilham verici teklif grafikleri

İçerik takviminizi 7 gün içinde oluşturun – Karşılaşmaya katılın : İndirilebilir belge ile ürün reklamı, meydan okumanın her günü için canlı video Q & A, katılımcıların sorunları için Facebook grubu

Küçük başlangıçlar : İçerik teknolojisi deneyimiz başladı: Satın alma eyleminde bir harekete geçirici mesaj içeren dönüşüm reklamı, ürünü gösteren kayıtlı video, ürünün değerini gösteren bilgi sayfası

,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir