Ücretsiz Dev Stok Fotoğraf Sitesi Arşivi

Ücretsiz Dev Fotoğraf Stok Sitesi Arşivi

Blog sayfanız veya web siteniz için mükemmel ve de ücretsiz görseller mi arıyorsunuz? Bu yazıda sizin için tam 22 adet ücretsiz fotoğraf stok sitesini listeledik.
Haydi başlayalım.

1. Wylio :Wylio, Creative Commons lisansı ile paylaşılan görselleri bulabilceğiniz bir site. Arama yaparken Flickr API kullanılan sitede arama yapabilmek için üye olmak zorundasınız. Üyelik ücretsiz ama aylık 3 dolar ücretli üyelik ile daha fazla işleve (sınırsız arama,lisans seçimi vb.)sahip olmak mümkün. 112000000’dan fazla ve çoğunlukla yüksek çözünürlükte görsel bulabilceğiniz siteye buradan ulaşabilirsiniz.

wylio
2. 123RF:123RF, ücret karşılığı görsel indirebildiğiniz bir site olsa da görsellerin düşük çözünürlükleri ücretsiz sunan bir site. 450X300 piksellik bir görseli ücretsiz indirebiliyorken aynı görselin 858×565 piksel çöznürlüğü için 2 kredi ödüyorsunuz. Tabi ücretsiz indirme her görsel için geçerli değil. Sadece bu adresteki görselleri belirli bir zaman içinde ücretsiz indirebilirsiniz.Görselleri ücretsiz alsanız da kullanırken atıf bildirmeniz gerekiyor.Arama yapmak ve görsel indirmek için üyelik zorunlu.

123rf

3. 500px : 500px,adından da anlaşılacağı üzere genelde 500 piksellik görsellerin bulunduğu bir site.Tabi daha büyük çözünürlükte görseller de bulmak mümkün. Arama yapmak ve görsel indirmek için üye olmak gerekmiyor.Ücretli üyelik ile sınırsız yükleme hakkı ve daha fazla özellik alıyorsunuz. Sitedeki bir çok görsel ücretli olsa da Creative Commons lisansı ile paylaşılan ve ücretsiz indirebilceğiniz görselleri kullanırken atıf yapmanız gerekiyor.

500px

4. Albumarium : Albumarium kişisel ve ticari kullanım için görüntüler içeren bir stok kütüphanesidir. Kullanmadan önce telif hakkı ayrıcalıklarını kontrol ettiğinizden emin olun. Arama yapmak ve görsel indirmek için üye olmak gerekmiyor. Görseller albümler şeklinde kategorize edilmiş. Kulladığınız görsellere atıf yapmanız gerekiyor.

albumarium

5. Ancestry Images : Ancestry Images sitesinde genellikle tarihi ve antika özelliği olan görseller bulabiliyorsunuz. Kral II. Wiliam’ın resmi ya da 1837 tarihli br harita gibi.Görsel arama ve indirme indirme için üyelik gerekmiyor. Görselleri kullanırken atıf vermeniz gerekli. 34600 görselin bulunduğu sitedeki görselleri ticari amaçlı kullanacaksanız izin almalısınız.
ancestryimages
6. BigFoto : BigFoto, görsel arama ve indirme için üyelik gerektirmeyen eski bir site olarak farklı kategorilerde binlerce görseli ücretsiz sunuyor. Özellikle ülkelerin ve şehirlerin fotoğrafları sitenin ana temasını oluşturuyor.

bigfoto

7. Compfight : Compfight, Flickr Apisi kullanarak Creative Commons Lisansı ile görsel sunan bir site. Görsel aramak ve indirmek için üyelik gerekmiyor. Kullandığınız görsellere atıf vermek zorundasınız. Yüzbinlerce görseli ücretsiz olarak bulabileceğiniz sitede arama yaptığınızda öncelikle ücretli stok sitelerinin sonuçları gösteriliyor.

compfight

8. Death to the Stock Photo : Death to the Stock Photo, e-posta adresinizi girerek üye olabileceğiniz ve ayda bir defa size yüksek çözünürlükte ve ücretsiz görsel gönderen bir site. Adresinizi girdiğinizde anında ilk paketi indirme linki karşınıza geliyor.

deadthestockphoto

9. Designerspics : Designerspics, sitesinde sunulan görseller,web tasarımcı ve fotoğraf sanatçısı Jeshu John tarafından telif ücretsiz verilmektedir.Atıf istenmekte fakat gerekli değildir. Yüksek çözünürlüklü bir çok görseli sitede bulmak mümkün.

designerpics

10. Dreamstime : Dreamstime, ücretli bir stok sitesi fakat ücretsiz indirebileceğiniz görseller de var. Bunun için üyelik gerektiriyor. Kullandığınız görsellere atıf vermeniz zorunlu.

dreamstime
11. Foodies Feed : Foodies Feed,yiyecek ve yemek fotoğrafları çeken Jakub Kapusnak tarafından açılmış bir site.sitede sebze ve meyve fotoğraflarından, içecek fotoğraflarına kadar bir çok görsel bulabilirsiniz. Görsel aramak ve indirmek için üyelik gerekli değil. Tek kısıtlama indirdiğiniz görsellerin satışını yapamazsınız.

foodiesfeed

12. Foter : Foter, 335 milyon ücretsiz görsel sunduğunu iddia ediyor.Flickr tabanlı çalışan sitede genelde Creative Commons Lisansı ile sunulan görseller var. Görsel aramak ve indirmek için üyelik gerekmiyor. Kullandığınız görsellere atıf vermelisiniz.

foter
13. Freeimages : Freeimages, 400 bine yakın görseli ücretsiz sunan bir site. Görsel aramak ve indirmek için üyelik gerekiyor. Arama sonuçlarında ilk olarak ücretli stok sitelerinin sonuçları gösteriliyor.

freeimages

14. Free Nature Stock :Free Nature Stock, tasarımcı ve fotoğrafçı Adrian Pelletier tarafından çekilen doğa fotoğraflarının ücretsiz olarak sunulduğu bir site. Görsel aramak ve indirmek için üyelik gerekmiyor. Çok fazla görsel bulunmasa da, mevcut olanların çözünürlükleri çok yüksek.

freenaturestock

15. Freerangestock :Freerangestock, sitesinde görsel aramak ve indirmek için üye olmanız gerekiyor. Üye olduktan sonra yüksek çözünürlüklü bir çok görseli ücretsiz indirebilirsiniz.Siteden indirdiğiniz ve kullandığınız görsellere atıf vermelisiniz.

freerangestock

16. Freeimages.pictures : Freeimages.pictures,Flickr, Wikimedia, Pixabay, MorgueFile, OpenClipart ve Google’da görsel aramayı tek bir sitede gerçekleştiriyor. Bu sitelere tek tek girmek yerine bir siteden işinizi hallediyorsunuz.
freeimagespicture

17.PexelsPexels çevrimiçi kaynaklardan aldığı bir çok yüksek çözünürlüklü görseli ücretsiz ve üyelik gerektirmeden sunuyor. Her gün siteye yeni görseller ekleniyor.

pexels

18. Photoeverywhere : Photoeverywhere, üyelik gerektirmeden arama ve indirme yapabileceğiniz site seyahat fotoğrafları üzerine uzmanlaşmış durumda. Yüksek çözünürlüklü görselleri harita üzerinden ülke kategorilerine göre arama yapabiliyorsunuz.

photoeverywhere

19. PicjumboPicjumbo, kişisel ve ticari kullanımlar için yüksek çözünürlüklü görseller sunuyor. Kullandığınız görsellerde atıf vermelisiniz. Görsel aramak ve indirmek için üye olmak gerekmiyor.Ücret ödeyerek premium daha fazla koleksiyona erişim sağlayabilirsiniz.

picjumbo20. Pixabay : Pixabay ,stok fotoğraflar için en iyi kaynaklarından biridir. Editörün seçimi olarak belirlediğimiz site,üyelik gerektirmeden görsel arama ve indirme hizmeti veriyor. Üye olur iseniz görsel indirirken girmeniz gereken Captcha kodundan kurtulmuş olursunuz.
pixabay

21. Startupstockphotos : Startupstockphotos, startup girişimcileri,blogerlar, yayıncılar, web siteleri, tasarımcılar ve geliştiriciler,  için ücretsiz fotoğraflar sunar. Arama yapamadığınız sitede görsel indirmek için üye olmak gerekmiyor.

startuptockphotos

22. Stokpic : Stokpic, yüksek çözünürlüklü görseller için iyi bir kaynaktır. Üyelik gerektirmeden arama ve indirme yapabilirsiniz.

stokpic

One comment on “Ücretsiz Dev Stok Fotoğraf Sitesi Arşivi
  1. Pingback: SosyalMedyaWeb | Bir Blog Yazısını Geliştirmek İçin On Basit Yol

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir