Google’dan Sohbet Programı: Allo

allo

Arkadaşlarınızla sohbet etmek ve mesajlaşmak için en çok kullandığınız program hangisidir desek, bir çoğunuz Whatsapp diyecektir. Bunun yanında bir çok alanda rakiplerine karşı koymak isteyen Google, sohbet ve mesajlaşma uygulaması alanında da Allo isimli programını geçen günlerde yayınladı. Google geçtiğimiz günlerde de görüntülü sohbet uygulaması Duo’yu yayınlamıştı.

Allo’nun Diğerlerinden Farkı Ne?

Google Allo,aradığınız bilgilere kolaylıkla ulaşamanızı ,sohbet içerisinde kolaylıkla planlama yapmanızı  ve kendinizi daha rahat ifade edebilmenizi sağlayacak özellikler sunuyor.

Mesaj yazarken artık hepimiz düz metinden ziyade görsellerle özellikle emojilerle düşüncelerimizi anlatmayı tercih ediyoruz. Google Allo sadece çok farklı emojiler sunmakla kalmıyor,ilginç stickerlar(çıkartma) ile sohbeti daha eğlenceli hale getiriyor.Ve bunu yaparken yazdığınız cevaba uygun emojiler ve stickerlar öneriyor. Böylece emoji ve sticker arama derdinden kurtuluyorsunuz.

allo1

Ayrıca Gönder düğmesinin boyutunu ayarlayarak,göndereceğiniz metnin harf boyutunu değiştirebiliyorsunuz.

Akıllı Cevaplama Özelliği ve Kişisel Asistan

Allo, sizi verdiğiniz cevaplardan tanıyor ve bir arkadaşınız size soru sorduğunda verebileceğiniz alternatif cevaplar öneriyor.
Mesaj yazarken,İnternet’ten bir şey öğrenmeniz yani arama yapmanız gerekiyorsa  başına @google ekleyerek yazdığınızda Google Asistan size cevap veriyor.

allo2

Bunun yanında Google Asistana hava durumu, trafik durumu, maç sonuçlarını soruyorsunuz. O da Siri gibi webde bulduklarım deyip size cevabı veriyor. 🙂

img_2740img_2741

Mesajlarınız Güvende

Edward Snowden aksini iddia etse de Google Allo ile yaptığınız sohbetler uçtan uca şifreleniyor ve 3.cü kişiler tarafından ulaşılamıyor.Yine gönderdiğiniz mesajlar bir süre sonra siliniyor.

Gooogle+ ile Facebook’a rakip olmaya çalışan ve başaramayan Google bu sefer Whatsapp ile başa çıkabilecek mi göreceğiz.

,

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir