Youtube’dan Facebook’a Rakip Paylaşım Ortamı

Youtube Sosyalmedyaweb

Popüler video paylaşım platformu Youtube, kullanıcıların abonelerine Facebook’ta olduğu gibi fotoğraf,anket,bağlantı ve metin mesajları paylaşmasına imkan sağlayan Backstage ismini verdiği dahili bir özellik geliştirmekte olduğunu bildirdi.

YouTube’un Backstage özelliğinin, masaüstü site ve mobil uygulamanın her ikisi için 2016 yılı sonuna kadar başlaması bekleniyor. Özellik öncelikle sınırlı sayıda  popüler YouTube hesaplarında aktif olacak. Backstage servisi başladığında, YouTube kanalları içinde Videolar ve Giriş sekmesinde yanında yer alacak. Backstage üzerinde mesajlar Facebook veya Twitter   zaman tünelinde olduğu gibi ters kronolojik sırayla gösterilecek.Yine Facebook mesajların yorum bölümünde resim,video gibi içeriklerle yorum yazılabildiği gibi Backstage de böyle bir özellik sunacak.Yine Twitter,Vine ve Instagramda olduğu gibi Backstage mesajlarının ön izlemesi mümkün olacak.
Google, Google+ ile Youtube’u entegre ederek sosyal paylaşım özelliklerini öne çıkarmaya çalışsa da çoğu kullanıcının ilgi göstermemesi sonucu bu hamleyi denedi. Burada Youtube’un nihai hedefi, Youtube’da içerik üreten kişilerin hayranları ile Facebook veya Twitter üzerinden değil de Backstage üzerinden iletişim kurmalarını sağlamak.

Google+ ile yaşanan olumsuz tecrübenin burada da yaşanıp yaşanmıyacağını zaman gösterecek.

, ,
2 comments on “Youtube’dan Facebook’a Rakip Paylaşım Ortamı

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir