Eski Facebook Çalışanından Canlı Yayın Uygulaması

alively-feature

Bir zamanlar cep telefonlarımızla sesli  veya kısa mesaj(sms) ile iletişim kuruyorduk. Akıllı telefonların piyasaya çıkması ve bir çok uygulama geliştirilmesi ile sms’in yerini WhatsApp vb. aldı. Sonrasında tanıdıklarımızla ve arkadaşlarımızla videolu görüşmeye başladık ki geçen günlerde Google Duo uygulaması ile bu alanda ben de varım dedi.

Facebook ,canlı yayın özelliğini devreye almasıyla (her kullanıcı için aktif değil) kendi içinden rakipleri çıkmaya başladı. Eski bir Facebook çalışanı olan Vadim Lavrusik ve  iki arkadaşı (Ray Lee,Vincent Tuscano)Alively ismini verdikleri canlı yayın yapma imkanı veren IOS uygulamasını geliştirdiler. Bu uygulama ile arkadaşlarınıza canlı yayın yapabiliyorsunuz.
Canlı yayına başlamak için uygulamaya kayıt olmak ve gelen sms ile aktivasyon yapmak yeterli.Canlı yayını rehberinizde bulunan kimin veya kimlerin(grup) izleyebileceğine karar verebiliyorsunuz.Diğer bazı canlı yayın uygulamalarında olduğu gibi canlı yayını izleyenler yorum yapabiliyor. İsterseniz yaptığınız HD yayın Alively sunucularına kayıt edilip saklanabiliyor. Böylelikle hafıza problemi yaşamıyorsunuz. Vadim Lavrusik ve arkadaşları uygulamaları için 800.000 Dolarlık bir destek buldular.

Uygulamayı bu linkten indirmek mümkün. Ülkemiz Appstore kullanıcıları ülke değiştirerek uygulamaya ulaşabilirler.

 

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir